Český Krumlov láká na nabitou sezónu 2015


Kouzelný Český Krumlov, naše chlouba a perlička na Seznamu světového dědictví UNESCO, si pro vás pro turistickou sezónu 2015 připravil několik novinek.

Český Krumlov
Český Krumlov

Než se vůbec vydáte objevovat krásy tohoto turistického a kulturního centra jižních Čech, rozhodně si pořiďte Český Krumlov Card. Tato karta je cenově zvýhodněnou vstupenkou do těch nejatraktivnějších památek města. Ušetřit můžete až 50 %.

Oltář sv. Anny
Oltář sv. Anny

Novinkou areálu hradu a zámku bude instalování dřevěného oltáře svaté Anny řezbáře mistra IP v zámecké kapli na první prohlídkové trase. Jedná se o nesmírně cenné dílo, mnohdy označované jako řezbářský zázrak. V roce 2015 se svým prvním návštěvníkům představí také nově zprovozněná kovárna z roku 1654. Ta se nachází na I. zámeckém nádvoří, které v minulosti sloužilo jako hospodářské zázemí objektu. Návštěvníci si v kovárně budou moci prohlednout a vyzkoušet podkovářské nářadí, nástroje na tepání mědi, ruční měchy na dmýchání ohně, drtičku uhlí a stovky kusů dalších kovářských nástrojů a výrobků.

Krumlov klášter
Krumlov klášter

Veřejnosti bude letos zpřístupněn také Zahradní ateliér Egona Schieleho. Malý domek na skále u řeky Vltavy, v němž v roce 1911 několik měsíců žil a pracoval malíř Egon Schiele, skýtá inspirativní prostředí, jehož atmosféra osloví všechny, ne jen milovníky umění. Návštěvníci si zde prohlédnou garsoniéru vybavenou replikami Schieleho nábytku, uvidí mansardový ateliér a dostanou se i na jinak nepřístupné terasy, kde mohou posedět a naplno si vychutnat tajuplnost tohoto místa.

Atelier Egona Schieleho
Atelier Egona Schieleho

Dne 5. září 2015 bude v rámci Národního zahájení Dnů Evropského historického dědictví s tématem „památky znovuzrozené“ odhalen další z pokladů „krumlovského rodinného stříbra“ - Krumlovské kláštery. Ty nabídnou atraktivní programy a prohlídky pro široké spektrum návštěvníků, od milovníků středověku, gotického výtvarného umění a písemnictví, po zájemce o každodenní kulturu a život klarisek. Jak vstoupíte do kláštera, stanete se součástí dávného příběhu, něco nového se dozvíte a zároveň se skvěle pobavíte.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz