Český hokej má v Praze svou Síň slávy


Legendy českého hokeje se dočkaly tuzemské Síně slávy už v roce 2008, a však teprve před pár dny se z původně čistě virtuálního místa stalo místo skutečné. Před začátkem Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze se v obchodním centru Galerie Harfa otevřela expozice „Síň slávy českého hokeje“, která již několik dní baví fanoušky tohoto krásného sportu.

O2 aréna
O2 aréna

V kamenné Síni slávy nedaleko O2 arény si každý fanda hokeje užije rozsáhlou expozici plnou nejen vzácných trofejí, ale především nevšedních zážitků. Kromě pohárů a medailí z české hokejové minulosti i současnosti zde najdete několik interaktivních instalací. Máte možnost vyzkoušet si roli rozhodčího v simulovaném zápase, sklouznout se na virtuálním kluzišti nebo si zastřílet na brankáře. Můžete dokonce posedět v dokonalé replice naganské šatny a na velkých obrazovkách si připomenout slavné zápasy české a československé historie.

Galerie Harfa
Galerie Harfa / pulco.cz

Hokejoví nadšenci mají v Síni slávy také příležitost poslechnout si úryvky rozhlasových reportáží připomínajících nejslavnější kapitoly našeho hokeje. Mezi nimi nechybí ani slavný gól Milana Nového z utkání Kanadského poháru 1976, které tehdy do mikrofonu komentoval Stanislav Sigmund.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

K vidění jsou samozřejmě propracované profily a životopisy hráčů uvedených do Síně slávy. Najdete zde rozsáhlé popisky a vysvětlivky – o ty se postarala dvojice Otakar Černý junior a Milan Pešík. I ten, kdo tedy přijde s úmyslem vyloženě se vzdělávat o českém hokeji, bude spokojený.

Expozice je přístupná v otvírací době Galerie Harfa, to je denně od 10:00 – 21:00 hodin. Vstupné činí 140 korun pro dospělé a 80 korun pro děti.

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz