Českou republiku a Polsko propojí jedinečná cyklotrasa


Unikátní ucelená cyklotrasa má v Jizerských horách spojit Českou republiku a Polsko. Dlouhá bude stovky kilometrů.

Cyklotrasa

Projekt nazvaný Kolem kolem Jizerek připravuje Euroregion Nisa a zapojilo se do něj již jednadvacet měst a obcí na obou stranách hranice. Propojí se tak stezky a vznikne ucelená trasa, která zpřístupní cyklistům místa nádherného kulturního a přírodního dědictví tohoto regionu, který má podle starosty Frýdlantu Dana Ramzera hodně co nabídnout.

Bogatyně
Bogatyně

Samozřejmostí na cyklotrase budou odpočívadla, informační tabule i mapy. Pokud budete unaveni, nebo si budete chtít jízdu na kole zpestřit, pak budete mít nespočet variant, kam se vydat – od pamětihodností přes přírodní krásy až po kulturní instituce. Trasa cyklostezky povede na české straně od Hrádku nad Nisou přes Chotyni, Bílý Kostel nad Nisou, Chrastavu, Liberec, Vratislavice nad Nisou, Lučany a Novou Ves. Na polské straně povede trasa z Bogatyně, bude mířit severně podél Frýdlantského výběžku a celý ho obejde. Pak se opět napojí u hraničního přechodu na Jizerku a Orle.

Cyklotrasa

Podle manažera projektu nemá smysl budovat další nahodilé stezky z bodu A do bodu B. Jako mnohem efektivnější shledává právě propojení několika již existujících cest a vytvoření unikátní cyklotrasy, která nabídne turistům to, co žádná jiná cyklostezka v České republice ještě nenabídla. Hotovo by mělo být v roce 2017.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz