Červnové filmové premiéry. To nejlepší ze světa módy i severské krimi


V měsíci červnu vás česká kina pozvou na několik žhavých filmových novinek. Těšit se můžete na českou pohádku, francouzský dokumentární snímek nebo na drama o životě světoznámého autora skandinávské krimi Paula Coelho. Vaše ratolesti budou konečně moci zhlédnout dlouho očekávanou animovanou komedii Mimoni.

Sedmero krkavců
Sedmero krkavců

Sedmero krkavců

Pohádka režisérky Alice Nellis je příběhem o odvaze, vytrvalosti, ale také o síle slova, pravdy a skutečné lásky. Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. No a dál už to jistě znáte.. Tento příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové „Sedmero krkavců“. V hlavních rolích se objeví Martha Issová, Zuzana Bydžovská a další. V kinech od 4. června 2015.

Dior a já
Dior a já

Dior a já

Exkluzivní pohled do světa pařížské módy nabídne snímek Dior a já. Francouzský dokument otevírá divákům dveře do mýty opředeného světa módního domu Christian Dior, kde nový umělecký ředitel Raf Simons právě připravuje svoji úplně první kolekci haute couture, se kterou musí přesvědčit celý svět o své vizi a vyrovnat se s odkazem slavného zakladatele značky. Ke zhlédnutí v českých kinech od 4. června 2015.

Poutník
Poutník

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

Pokus o sebevraždu, tři pobyty v ústavu pro duševně choré a tvrdé střety ve všech představitelných konfliktech. Rebelské mládí prožil Paul Coelho v Brazílii v 60. a 70. letech, tedy v prostoru a čase stojícím mezi dobrem a zlem. Nepochopený kluk a rebelující mladík se změnil v muže, který jde za svým snem: stát se slavným a uznávaným spisovatelem. Film Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha vypráví o úžasné životní pouti obdivovaného autora severské krimi, jehož příběhy fascinují miliony čtenářů. Na plátnech českých kin od 18. června 2015

Mimoni
Mimoni

Mimoni

Sympatičtí Mimoňové, které známe z pohádky Já, padouch mají svůj vlastní celovečerák! Tohle budou chtít vaše dětičky určitě vidět, tak se připravte. Zápletka nás zavede do roku 1960, kdy se Mimoňové ocitnou v záchvatu naprosté paniky a strachu poté, co zničili všechny své předešlé páníčky. Teď si musí najít nového pána, aby je vedl. A tou dotyčnou se stane Scarlet Overkillová - stylová žena, která se chce stát úplně prvním ženským superpadouchem na světě. Nová animovaná komedie bude mít premiéru 25. června 2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz