Červencové filmové premiéry ve znamení návratů akčních hrdinů


V prvním prázdninovém měsíci červenci čeká české diváky několik zajímavých filmových premiér. Po delší době se na plátna vrátí hned 2 akční hrdinové, a to Terminátor a Agent Ethan Hunt! Česká produkce posílá do kin drama Domácí péče, a nezapomínáme ani na děti. Ty se mohou koncem měsíce těšit na animovanou komedii V hlavě!

Terminator Genisys
Terminator Genisys

Terminator Genisys

Jedná se o první prequel k filmové sáze Terminátor - tedy děj tohoto dílu předchází v dějové chronologii příběhu dříve uveřejněnému dílu. Uvidíme, jak Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy, kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Sáru, matku „šéfa“ hnutí bojujícího proti Skynetu Johna Connora, narazí. Lidé pošlou za Sárou vojáka Kylea Reese, aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden podobný stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty“ všude a za každou cenu chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. Na Arnieho můžete zajít od 9. července 2015.

Domácí péče
Domácí péče

Domácí péče

Obětavá zdravotní sestra Vlasta při své práci na moravském venkově ošetřuje spoustu místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů a její esoterické mentorce začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad konečně i sebe samu. V hlavních rolích uvidíme Alenu Mihulovou, Bolka Polívku, Tatianu Vilhelmovou nebo Zuzanu Kronerovou. Domácí péče bude v kinech k vidění od 16. července 2015.

V hlavě
V hlavě

V hlavě

Období dospívání může být velice komplikované. Zvláště pokud takového puberťáka vytrhnete z jeho starého života na americkém středozápadě a dáte mu úplně nový a jiný život v San Franciscu. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem. Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Animovanou komedii studia Pixar uvedou česká kina poprvé 23. července 2015.

Mission Impossible
Mission Impossible

Mission Impossible – Národ grázlů

Agent Ethan Hunt se vrací! Státní úředníci ho chtějí hnát k zodpovědnosti, poněkud se jim totiž zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby, kterou nakonec rozpouští. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust, která má jedinou chybičku – nedá se jí úplně věřit. Dost možná totiž pracuje pro druhou stranu. Frajer Tom Cruise přiletí na plátna českých kin 30. července 2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz