Blíží se víkend otevřených zahrad


Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (oficiálně Open Garden Squares Weekend) vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Projekt se setkal s velmi pozitivními ohlasy a stal se tak postupně tradičním po celé Evropě.

Víkend otevřených zahrad
Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad je událost, při které se lidem naskýtá možnost nahlédnout do běžně nepřístupných zahrad, nebo poznat své oblíbené parky novým způsobem. Letos tento víkend připadá na sobotu 13. a neděli 14. června 2015.

Víkend otevřených zahrad
Víkend otevřených zahrad

Do Víkendu otevřených zahrad se zapojují desítky parků a zahrad, které nabízí mnoho zajímavého, např. mají historický význam, hlásají ekologický přístup, ohromí nevšedním designem či dendrologickou sbírkou. Do akce se tradičně zapojují ovocné sady, náměstí, historické hřbitovy, kláštery, arboreta či botanické zahrady.

Víkend otevřených zahrad
Víkend otevřených zahrad

Veřejnost se při této příležitosti může seznámit s názory odborníků v otázkách významu a údržby zeleně a získat tak nový pohled na její funkci v našem běžném životě. Během Víkendu otevřených zahrad pořádá řada parků a zahrad bohatý doprovodný program zahrnující komentované prohlídky, aktivity pro děti, koncerty a podobně.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz