Autorka bestselleru Jako zabít ptáčka vydává po 55 letech pokračování


Americké spisovatelce Harper Leeové, oceněné Pulitzerovou cenou, vychází po 55 letech nový román Jdi, postav hlídku.

Harper Leeová
Harper Leeová

V roce 1960 vydala americká spisovatelka Harper Leeová svou dosud jedinou knihu Jako zabít ptáčka, kterou se proslavila po celém světě. Za příběh z rasově nesnášenlivé společnosti v Americe zasažené hospodářskou krizí dokonce obdržela Pulitzerovu cenu. Podle knihy Jako zabít ptáčka byl také natočen slavný stejnojmenný film s Gregorym Peckem, který získal celkem tři Oscary.

Jako zabít ptáčka
Film Jako zabít ptáčka

Ačkoli román Jdi, postav hlídku zavádí čtenáře do doby o dvacet let později, napsán byl prý jako první. Název románu vychází z knihy izraelského proroka Izaiáše. Příběh otevírá tou dobou již 26letá Jana Luisa, čtenářům známá jako Čipera, která se vrací vlakem do svého rodného města v Alabamě. Nový titul nabídne také pohled na Čipeřina otce Attica Finche.

Jdi, postav hlídku
Kniha Jdi, postav hlídku

Román Jdi, postav hlídku napsala Leeová už v padesátých letech, a kdo ví proč, jej odložila do šuplíku. Po dlouhém váhání ho dala přečíst pár lidem, kterým důvěřuje, a ti jí řekli, že rozhodně stojí za to knihu vydat. Nový román vyjde letos na přelomu července a srpna.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz