Antické léto na zámku Slavkov – Austerlitz


Stejně jako minulý rok, i letos se první prázdninový měsíc na Zámku Slavkov – Austerlitz ponese v duchu Antiky.

Zámek Slavkov
Zámek Slavkov

Zámek Slavkov, německy Austerlitz, patří k nejmohutnějším barokním zámkům na Moravě a představuje dominantu města Slavkov u Brna. Znám je především jako rezidence významného rodu pánů z Kounic a jako místo, v jehož blízkosti se v roce 1805 odehrála slavná bitva tří císařů neboli bitva u Slavkova. Na zámku, jež byl v roce 2008 zařazen mezi národní kulturní památky, je pro vás na červenec letošního roku připraven speciální program.

Slavkov podzemí
Slavkov podzemí

Těšte se na prohlídky Historických sálů zaměřené na antickou mytologii. Povedou vás průvodci v krásných kostýmech a svůj výklad zaměří na antickou mytologii, která se na zámku objevuje nejen na freskách. Cena prohlídek zůstává stejná podle stávajícího ceníku a nenavyšuje se.

Antické léto
Antické léto

Současně se vrací také oživené prohlídky podzemí, kde se můžete v horkých letních dnech příjemně ochladit. Sklepními prostory zámku vás provede rytíř nebo řádová sestra a dozvíte se zde bližší informace o historii gotické komendy Řádu německých rytířů. Součástí této interaktivní prohlídky bude také ukázka rytířské zbroje.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz