Akademie věd ČR zve na Den českého jazyka


Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR pořádá v Českém centru Praha 17. června 2015 Den českého jazyka.

Den českého jazyka

Budoucnost češtiny v globalizovaném světě, Šance mladých českých spisovatelů, Cizí slova v češtině, česká slova v cizině, Rozumíme jazyku medií? Celkem devět velkých témat a na třicet hostů v jednotlivých panelech. To bude Den českého jazyka, který se koná dne 17. června 2015 na adrese České centrum Praha, Rytířská 31. Slavnostní zahájení proběhne v 9:30.

Den českého jazyka

Po dopoledních odborně zaměřených přednáškách předních českých lingvistů si odpoledne budete moci podiskutovat. Ve 13:15 s nakladateli o vydávání knih, ve 14 hodin s překladateli, v 15 hodin se spisovateli a o 45 minut později s novináři. Účast přislíbili kromě mnoha jazykovědců také spisovatel a nakladatel Martin Vopěnka, Kateřina Rudčenková, šéfredaktor zpravodajství TV Nova Martin Švehlák, Veselin Vačkov z Lidových novin a Zdeněk Velíšek ze zpravodajství České televize.

Den českého jazyka

Konference je určena nejen pro odborníky, ale pro každého z vás, komu není mateřština lhostejná. Přijďte se dozvědět něco nového o našem krásném českém jazyce. Vstup na akci je zdarma, je však třeba se předem zaregistrovat.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz