Adolf Born a ilustrace pro malé i velké


Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě vás zve na čtyřvýstavu s názvem Adolf Born a ilustrace pro malé i velké.

Adolf Born
Adolf Born

Pobočka Poštovního muzea ve Vyšším Brodě připravila čtyřvýstavu s názvem Adolf Born a ilustrace pro malé i velké. Výstava je v plném proudu a potrvá až do konce září 2015. Hlavním lákadlem celé výstavy je samozřejmě tvorba Adolfa Borna, významného jihočeského rodáka, jehož motivy se objevují na známkách i v knižních ilustracích.

Mach a Šebestová
Mach a Šebestová

Adolf Born je český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Narodil se v roce 1930 v Českých Velenicích. V letech 1949–1950 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, později přešel na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kde poté v roce 1955 absolvoval. Od roku 1960 nejenže jeho díla byla vystavována po celém světě, ale začal za ně také získávat mnoho cen. Jeho nejznámější díla zahrnují ilustrace knih od Miloše Macourka Mach a Šebestová a Žofka, Tři Mušketýři od A. Dumase staršího nebo Steklačovu sérii Boříkovy lapálie.

Poštovní známka
Poštovní známka

Po celou letní sezonu, až do konce září, se Adolf Born zabydlí ve výše zmiňovaném Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě. Zde si mohou návštěvníci prohlédnout celkem čtyři výstavy, a to Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka, Ilustrace pro malé i velké, Přišla už pošta a Z pravěku do pohádky. Pro děti je připravená interaktivní hra, jejímž cílem je vypátrat způsob, jakým vzniká poštovní známka, a poté si dokonce mohou zkusit navrhnout svoji vlastní.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz