10 tipů, kam na Den dětí


Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. Má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby všech dětí. V mnoha zemích světa se u příležitosti tohoto dne připravují různé společenské a sportovní akce. V České republice tomu není jinak, některé akce se letos konají již v neděli, před Dnem dětí, vyrazit můžete i v samotné pondělí. Kam? To vám poradíme v následujících řádcích!

Neděle 31.5.2015

ZOO Jihlava
ZOO Jihlava

Den dětí v ZOO Jihlava

V Zoo Jihlava je pro návštěvníky připraven od 10 do 16 hodin bohatý program ke Dni dětí. Součástí programu „Děti dětem“ bude hudební vystoupení ZUŠ Jihlava, divadelní vystoupení ZŠ Kollárova a taneční ukázka dětského folkového souboru Pramínek. Děti si zde také mohou zasoutěžit s maskotem jihlavské ZOO gibonem Gibo. Za splněný úkol dostanou poukaz na zmrzlinu zdarma. Během celého dne budou probíhat speciální komentovaná krmení, letové ukázky sov a dravců, nebo malování zvířátek na obličej. V 15:30 proběhnou u výběhu zeber v horní části ZOO křtiny mladé zebří slečny.

Vševltavský den dětí
Vševltavský den dětí

Vševltavský Den dětí

Vševltavský spolek připravuje pro rodiny s dětmi speciální vyhlídkové plavby na parnících a pramičkách. Spolek chce umožnit všem malým návštěvníkům poznat krásy staré Prahy z vltavské perspektivy. V neděli před Dnem dětí budou velké i malé lodě vyplouvat z pražského Dvořákova nábřeží každou hodinu na vyhlídkovou plavbu centrem Prahy. První hodinová plavba začne ve 2 hodiny odpoledne, poslední v 5. Pro děti do 15ti let je nalodění zcela zdarma, pro dospělé za symbolickou cenu 50 Kč.

Ewa Farna
Ewa Farna

Příborský Den dětí s koncertem Ewy Farne

Moravskoslezské město Příbor zve na akci Den Dětí, která se uskuteční v neděli 31.5.2015 od 10 hodin v tamním městském parku. Přípraven bude zajímavý program, jako vystoupení zájmových kroužků LUNY SVČ Příbor, zábavné atrakce Bludiště se skluzavkou a Vlna tsunami, malování na obličej a spoustu dalších. Od 13 hodin budou připraveny soutěžní stanoviště ,,Z pohádky do pohádky" a od 17 hodin bude zahájen koncert skvělé zpěvačky a držitelky několika hudebních cen Ewy Farne s kapelou. Vstup na akci je zdarma.

Den dětí v planetáriu
Den dětí v planetáriu

Den dětí v Planetáriu Praha

O víkendu 30. a 31. 5. vás čekají pohádkové dny plné zábavy, dobré nálady a také poučení. Letos proběhne dětský den ve znamení „Vzniku Země a vývoje života“. Planetárium pro vaše ratolesti připravilo bohatý doprovodný program. Na jednotlivých stanovištích se děti seznámí s událostmi, které ovlivnily život na Zemi – od vzniku vesmíru až po vývoj člověka a jeho pronikání do vesmíru. Malí astronauti si letos budou moci vyzkoušet stav beztíže na trenažéru AEROTRIM. Pro nejmenší bude připravena dětská trampolínka. V provozu bude i simulátor přistání raketoplánu.

Yvetta Blanarovičová
Yvetta Blanarovičová

Den dětí v parku Mirakulum s Yvettou Blanarovičovou

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích si na poslední květnovou neděli připravil pro své malé návštěvníky bohatý program. Děti se mohou těšit na „čertíka“ Yvettu Blanarovičovou, která zde uspořádá dětskou Superstar, klauna Mirečka se super diskotékou, a nebo třeba na ukázku výcviku psů.

Pondělí 1.6.2015

Galerie Harfa
Galerie Harfa

Pohádkový dětský den na Harfě

Pondělní odpoledne bude v Galerii Harfa patřit dětem. Na střeše obchodního centra si děti vyzvednou hrací kartu a pokusí se jí na pohádkové stezce zaplnit razítky. Ve vybraných obchodech budou rozmístěné pohádkové bytosti, které dětem vysvětlí úkoly, těm menším s nimi i případně pomohou. Po celou dobu bude probíhat zábavný doprovodný program. Pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej, třpytivá tetování, dětská diskotéka a další soutěže. Děti se také budou moci vyfotit s krásnou vílou Aničkou před pohádkovým hradem.

Toulcův dvůr
Toulcův dvůr

Den dětí jako za starých časů v Toulcově dvoře

Toulcově dvoře na Praze 10 se Den dětí oslaví starými dětskými hramihonění káči a obručí, odpalování špačků, chytání drápků, skákání přes švihadlo, v pytlích nebo panáka, házení na cíl nebo střelba z luku. Tuto akci poctí svou návštěvou i Spolek Fištrón Aleše Bílka a přiveze s sebou oblíbené palice, středověké házedlo či balancovník. Všechno si budete moci vyzkoušet. Můžete se těšit také na společné posezení u ohně, kde si při kytaře zazpíváte nebo si případně opečete doneseného buřtíka.

Logo Kiss Hády
Logo Kiss Hády

Dětský den radia KISS Hády

Brňáci, přijďte si užít dětské odpoledne! V pondělí 1. června v 15 hodin na náměstí Svobody v Brně odstartuje zábava! Soutěže, malování na obličej, moderátoři rádia Kiss Hády, Kisspatrolky, taneční skupina Xside DANCERS, hudba, tanec, zábava a hlavně překvapení pro všechny děti!

Den dětí
Den dětí - ilustrační foto

Den dětí ve skanzenu Mayrau

V kladenském skanzenu Mayrau čekají na vaše dětičky soutěže o hodnotné ceny, industriální dětské hřiště, interaktivní prohlídky skanzenu, strašidelné podzemí nebo dokonce slaňování s báňskými záchranáři ve spolupráci s KPHT – Kladno. Neváhejte a přijďte si s ratolestmi užít pondělní Den dětí s nádechem adrenalinu.

Gateway to Space
Gateway to Space

Dětský týden v Gateway to Space

Výstava Gateway to Space neboli Brána do Vesmíru připravila speciální akci pro dětské návštěvníky a to dokonce na celý týden od 1. do 7. června. Na každé dítě, které dorazí, čeká speciální kosmický dárek. Výstava Gateway to Space, která je otevřena v prostorách Křižíkových pavilonů holešovického Výstaviště v Praze, nejvíce láká na interaktivní zónu, takzvaný Space Camp. V něm si přijdou na své návštěvníci všech věkových kategorií. Jde o prostor, ve kterém si můžete vyzkoušet trenažéry a simulátory pocházející s výcvikových středisek NASA.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz