Vítej na světě


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Tento poetický název nese nový celovečerní rodinný balet v interpretaci souboru Baby Balet Praha, nejmladších studentů konzervatoře-gymnázia Tanečního centra Praha. Premiéry se uskutečnily 2. a 5. února 2016 ve Stavovském divadle v Praze.


Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školu, pubertu a dospělost.

Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které jsou mikro scénáři inspirujícími baletní tvůrce. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní a podbízivé. Naopak, tanečními scénickými prostředky doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textu písní obsaženy.

Projekt tanečního divadla „Vítej na světě“ vznikl na námět Vlasty Schneiderové, ředitelky konzervatoře-gymnázia Taneční centrum Praha, která přizvala ke spolupráci nejzkušenější členy tradičního tvůrčího týmu Baby Baletu Praha Pavlu Königsmarkovou, Natálii Houskovou a Agurtzane Pérez Olóriz. Autorem kostýmů je Roman Šolc, scénografii vytvořil Viktor Svidró. Technickou spolupráci zajistili Vladimír Sojka a Ondřej Urban. Producentem díla je Mezinárodní centrum tance.

autorský tým:

námět, scénář a režie: PhDr. Vlasta Schneiderová

choreografie: Bc. Natálie Housková, Mgr. Pavla Königsmarková, Agurtzane Pérez Olóriz, PhDr. Vlasta Schneiderová

hudba: Jaroslav Uhlíř

texty písní: Zdeněk Svěrák

výtvarník kostýmů: Roman Šolc

výtvarník scény: Roman Šolc a choreografové

projekce: Viktor Svidró

hudební a scénické efekty: Vladimír Sojka

producent: Mezinárodní centrum tance, z.s.

http://www.tanecnicentrum.cz

video ukázka: http://www.tanecnicentrum.cz/video-bbp/


Fotografie a videaHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz