Protest/Rest


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Ferdinand Vaněk je pozván na návštěvu ke svému někdejšímu literárnímu kolegovi Staňkovi, který pro něj má překvapivý návrh… Pauza. Po letech přichází bez pozvání Staněk za Vaňkem a má pro něj znovu překvapivý návrh... A oběma bude pěkně horko… Hra Václava Havla a „úplně poslední Vaňkovka“. Dvě aktovky, které od sebe dělí 33 let a přece je leccos spojuje.


Hru Václava Havla uvádí Švandovo divadlo spolu s "úplně poslední Vaňkovkou" debutujícího mladého autora, Marka Hejduka. Obě aktovky od sebe dělí 33 let, spojují je jak postavy Vaňka a Staňka, tak společný humor. Podepsat, nebo nepodepsat? Je zodpovědné být pro, nebo proti? Jak se žije a píše bez nepřítele? Co se stalo s disentem po revoluci? Protest? Rest!

Autor: Václav Havel a Marek Hejduk

Režie: Daniel Hrbek

Hudba: Daniel Hrbek

Výprava: Jozef Hugo Čačko

Vaněk: Robert Jašków

Staněk: Tomáš Pavelka

Kozel: Miroslav Hruška (ze záznamu)

Tesař: Marek Pospíchal (ze záznamu)

Kovář: Filip Čapka (ze záznamu)


Fotografie a videa

Švandovo divadlo na Smíchově

svandovo2.jpg
Program Švandova divadla se skládá především z inscenací vlastního činoherního souboru. Kromě toho dramaturgie dává prostor víkendovým dětským představením, hostujícím souborům, scénickým čtením a v rámci projektu Literární kavárna i třeba křtům knížek. V jevištní talkshow Scénické rozhovory se tu diváci setkávají s osobnostmi českého i světového umění. Klimatizované a bezbariérové divadlo je naší první činoherní scénou s anglickými titulky.
Mapa - Švandovo divadlo na Smíchově

Štefánikova, 150 00, Praha 5

Telefon: +420 257 318 666
E-mail: info@svandovodivadlo.cz
Web: http://www.svandovodivadlo.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz